11 Stockholm - Vetlanda - Växjö

 

Stockholm-Linköping-Tranås-Eksjö-Vetlanda-Växjö

           
Gäller från och med 2017-04-04 till och med 2017-12-18
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Mån o tors Fred Sönd  
Turnummer   TL112 TL114 TL113  
STOCKHOLM Cityterminalen 10:00 16:00 14:00 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 10:40 16:40 14:40 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 11:00 17:00 15:00 Karta
Nyköping Busstationen 11:30 17:30 15:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:15 18:15 16:15 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 12:55 18:55 16:55 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 13:55 19:55 17:40 Karta
Boxholm Älvkullevägen 14:05 20:20 18:05 Karta
Sommen Busshpl, centrum 14:15 20:15 18:15 Karta
Tranås Järnvägsstationen 14:30 20:30 18:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 14:45 20:45 18:45 Karta
Marbäck Busshpl, kyrkan 14:55 20:55 18:55 Karta
Eksjö Järnvägsstationen 15:15 21:15 19:15 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 15:35 21:35 19:35 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 15:45 21:45 19:45 Karta
Korsberga ICA-affären 16:00 22:00 19:45 Karta
Lindshammar Smultronstället 16:10 22:10 20:10 Karta
Norrhult Bensinmacken 16:15 22:15 20:15 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 16:30 22:30 20:130 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl 8/14 16:50 22:50 20:50 Karta
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 17:05 23:05 21:05 Karta
*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.          

 

 

Växjö-Vetlanda-Eksjö-Tranås-Linköping-Stockholm

           
Gäller från och med 2017-04-04 till och med 2017-12-18
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Ons o fred Lörd Sönd  
Turnummer   TL132 TL132 TL133  
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 07:15 07:15 13:15 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl 8/14 07:30 07:30 13:30 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 07:50 07:50 13:50 Karta
Norrhult Bensinmacken 08:05 08:05 14:05 Karta
Lindshammar Smultronstället 08:10 08:10 14:10 Karta
Korsberga ICA-affären 08:20 08:20 14:20 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 08:40 08:40 14:40 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 08:50 08:50 14:50 Karta
Eksjö Järnvägsstationen 09:10 09:10 15:10 Karta
Marbäck Busshpl, kyrkan 09:30 09:30 15:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 09:35 09:35 15:35 Karta
Tranås Järnvägsstationen 09:55 09:55 15:55 Karta
Sommen Busshpl, centrum 10:05 10:05 16:05 Karta
Boxholm Älvkullevägen 10:15 10:15 16:15 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 11:00 11:00 17:00 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 11:30 11:30 17:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:05 12:05 18:05 Karta
Nyköping Busstationen 12:55 12:55 18:55 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 13:20 13:20 19:20 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 13:40 13:40 19:40 Karta
STOCKHOLM Cityterminalen 14:15 14:15 20:15 Karta

*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.

         

Tidtabell för nedladdning och utskrift. Klicka här. (.pdf)