11 Stockholm - Vetlanda - Växjö

 

Stockholm-Linköping-Tranås-Eksjö-Vetlanda-Växjö

           
Gäller från och med 2017-04-04 till och med 2017-12-18
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Mån o tors Fred Sönd  
Turnummer   TL112 TL114 TL113  
STOCKHOLM Cityterminalen 10:00 16:00 14:00 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 10:40 16:40 14:40 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 11:00 17:00 15:00 Karta
Nyköping Busstationen 11:30 17:30 15:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:15 18:15 16:15 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 12:55 18:55 16:55 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 13:55 19:55 17:40 Karta
Boxholm Älvkullevägen 14:05 20:20 18:05 Karta
Sommen Busshpl, centrum 14:15 20:15 18:15 Karta
Tranås Järnvägsstationen 14:30 20:30 18:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 14:45 20:45 18:45 Karta
Marbäck Busshpl, kyrkan 14:55 20:55 18:55 Karta
Eksjö Järnvägsstationen 15:15 21:15 19:15 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 15:35 21:35 19:35 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 15:45 21:45 19:45 Karta
Korsberga ICA-affären 16:00 22:00 19:45 Karta
Lindshammar Smultronstället 16:10 22:10 20:10 Karta
Norrhult Bensinmacken 16:15 22:15 20:15 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 16:30 22:30 20:130 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl 8/14 16:50 22:50 20:50 Karta
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 17:05 23:05 21:05 Karta
*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.          

 

 

Växjö-Vetlanda-Eksjö-Tranås-Linköping-Stockholm

           
Gäller från och med 2017-04-04 till och med 2017-12-18
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Ons o fred Lörd Sönd  
Turnummer   TL132 TL132 TL133  
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 07:15 07:15 13:15 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl 8/14 07:30 07:30 13:30 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 07:50 07:50 13:50 Karta
Norrhult Bensinmacken 08:05 08:05 14:05 Karta
Lindshammar Smultronstället 08:10 08:10 14:10 Karta
Korsberga ICA-affären 08:20 08:20 14:20 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 08:40 08:40 14:40 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 08:50 08:50 14:50 Karta
Eksjö Järnvägsstationen 09:10 09:10 15:10 Karta
Marbäck Busshpl, kyrkan 09:30 09:30 15:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 09:35 09:35 15:35 Karta
Tranås Järnvägsstationen 09:55 09:55 15:55 Karta
Sommen Busshpl, centrum 10:05 10:05 16:05 Karta
Boxholm Älvkullevägen 10:15 10:15 16:15 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 11:00 11:00 17:00 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 11:30 11:30 17:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:05 12:05 18:05 Karta
Nyköping Busstationen 12:55 12:55 18:55 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 13:20 13:20 19:20 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 13:40 13:40 19:40 Karta
STOCKHOLM Cityterminalen 14:15 14:15 20:15 Karta

*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.

         

Tidtabell för nedladdning och utskrift. Klicka här. (.pdf)

Jul och Nyår 2017

Särskilda tider för resor under Jul, mellandagarna, nyår och första veckan i Januari 2018 finnes nedan:

Växjö - Vetlanda - Stockholm

Datum och dag Avgångstid Ankomsttid Turnummer
2017-12-20 Onsdag 07:15 14:15 TL132
2017-12-21 Torsdag 07:15 14:15 TL132
2017-12-22 Fredag 07:15 14:15 TL132
2017-12-22 Fredag 13:15 20:15 TL133
2017-12-23 Lördag 07:15 14:15 TL132
2017-12-24 Julafton INGEN AVGÅNG INGEN AVGÅNG  
2017-12-25 Juldagen 13:15 20:15 TL133
2017-12-26 Annandag Jul 13:15 20:15 TL133
2017-12-27 Onsdag 07:15 14:15 TL132
2017-12-28 Torsdag INGEN AVGÅNG INGEN AVGÅNG  
2017-12-29 Fredag 07:15 14:15 TL132
2017-12-30 Lördag 07:15 14:15 TL132
2017-12-31 Nyårsafton INGEN AVGÅNG INGEN AVGÅNG  
2018-01-01 Nyårsdagen 09:10(Eksjö) 14:15 TL132
2018-01-02 Tisdag 07:15 14:15 TL132
2018-01-03 Onsdag 07:15 14:15 TL132
2018-01-04 Torsdag 07:15 14:15 TL132
2018-01-05 Trettondagsafton 07:15 14:15 TL132
2018-01-06 Trettondag Jul 07:15 14:15 TL132
2018-01-07 Söndag 13:15 20:15 TL133
2018-01-08 Måndag INGEN AVGÅNG INGEN AVGÅNG  

 

Stockholm - Vetlanda - Växjö

Datum och dag Avgångstid Ankomsttid Turnummer
2017-12-20 Onsdag INGEN AVGÅNG INGEN AVGÅNG  
2017-12-21 Torsdag 10:00 16:50 TL112
2017-12-22 Fredag 10:00 16:50 TL112
2017-12-22 Fredag 16:00 22:50 TL114
2017-12-23 Lördag 10:00 16:50 TL112
2017-12-23 Lördag 16:00 22:50 TL114
2017-12-24 Julafton INGEN AVGÅNG INGEN AVGÅNG  
2017-12-25 Juldagen INGEN AVGÅNG INGEN AVGÅNG  
2017-12-26 Annandag Jul 14:00 20:50 TL113
2017-12-27 Onsdag 10:00 16:50 TL112
2017-12-28 Torsdag 10:00 16:50 TL112
2017-12-29 Fredag 16:00 22:50 TL114
2017-12-30 Lördag 16:00 22:50 TL114
2017-12-31 Nyårsafton INGEN AVGÅNG INGEN AVGÅNG  
2018-01-01 Nyårsdagen 16:00 22:50 TL114
2018-01-02 Tisdag INGEN TRAFIK INGEN TRAFIK  
2018-01-03 Onsdag 10:00 16:50 TL112
2018-01-04 Torsdag 10:00 16:50 TL112
2018-01-05 Trettondagsafton 10:00 16:50 TL112
2018-01-06 Trettondag Jul 14:00 20:50 TL113
2018-01-07 Söndag 14:00 20:50 TL113
2018-01-08 Måndag 10:00 16:50 TL112