11 Stockholm - Vetlanda - Växjö

 

Stockholm-Linköping-Tranås-Eksjö-Vetlanda-Växjö

           
Gäller från och med 2017-01-10 till och med 2018-08-20
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Mån o tors Fred Sönd  
Turnummer   TL112 TL114 TL113  
STOCKHOLM Cityterminalen 10:00 16:00 14:00 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 10:40 16:40 14:40 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 11:00 17:00 15:00 Karta
Nyköping Busstationen 11:30 17:30 15:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:15 18:15 16:15 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 12:55 18:55 16:55 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 13:55 19:55 17:40 Karta
Boxholm Älvkullevägen 14:05 20:20 18:05 Karta
Sommen Busshpl, centrum 14:15 20:15 18:15 Karta
Tranås Järnvägsstationen 14:30 20:30 18:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 14:45 20:45 18:45 Karta
Nya Blå Grindar   14:55 20:55 18:55 Karta
Eksjö Resecentrum hpl I 15:15 21:15 19:15 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 15:35 21:35 19:35 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 15:45 21:45 19:45 Karta
Korsberga ICA-affären 16:00 22:00 19:45 Karta
Lindshammar Smultronstället 16:10 22:10 20:10 Karta
Norrhult Bensinmacken 16:15 22:15 20:15 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 16:30 22:30 20:130 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl X 16:50 22:50 20:50 Karta
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 17:05 23:05 21:05 Karta
*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.          

 

 

Växjö-Vetlanda-Eksjö-Tranås-Linköping-Stockholm

           
Gäller från och med 2017-01-10 till och med 2018-08-20
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Ons o fred Lörd Sönd  
Turnummer   TL132 TL132 TL133  
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 07:15 07:15 13:15 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl  X 07:30 07:30 13:30 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 07:50 07:50 13:50 Karta
Norrhult Bensinmacken 08:05 08:05 14:05 Karta
Lindshammar Smultronstället 08:10 08:10 14:10 Karta
Korsberga ICA-affären 08:20 08:20 14:20 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 08:40 08:40 14:40 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 08:50 08:50 14:50 Karta
Eksjö Resecentrum hpl I 09:10 09:10 15:10 Karta
Nya Blå Grindar   09:30 09:30 15:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 09:35 09:35 15:35 Karta
Tranås Järnvägsstationen 09:55 09:55 15:55 Karta
Sommen Busshpl, centrum 10:05 10:05 16:05 Karta
Boxholm Älvkullevägen 10:15 10:15 16:15 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 11:00 11:00 17:00 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 11:30 11:30 17:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:05 12:05 18:05 Karta
Nyköping Busstationen 12:55 12:55 18:55 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 13:20 13:20 19:20 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 13:40 13:40 19:40 Karta
STOCKHOLM Cityterminalen 14:15 14:15 20:15 Karta

*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.

         

Tidtabell för nedladdning och utskrift. Klicka här. (.pdf)

OBS! Specialtider för avgångar runt midsommar, se nedan

Datum Turnummer Från Till
2018-06-20 TL132 Växjö Stockholm
2018-06-20 TL114 Stockholm Växjö
2018-06-21 TL132 Växjö Stockholm
2018-06-21 TL114 Stockholm Växjö
2018-06-22 INGEN TRAFIK INGEN TRAFIK INGEN TRAFIK
2018-06-23 INGEN TRAFIK INGEN TRAFIK INGEN TRAFIK
2018-06-24 TL133 Växjö Stockholm
2018-06-24 TL113 Stockholm Växjö
2018-06-25 TL112 Stockholm Växjö