11 Stockholm - Vetlanda - Växjö

 

Stockholm-Linköping-Tranås-Eksjö-Vetlanda-Växjö

           
Gäller från och med 2017-04-04 till och med 2017-06-26
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Mån o tors Fred Sönd  
Turnummer   TL112 TL114 TL113  
STOCKHOLM Cityterminalen 10:00 16:00 14:00 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 10:40 16:40 14:40 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 11:00 17:00 15:00 Karta
Nyköping Busstationen 11:30 17:30 15:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:15 18:15 16:15 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 12:55 18:55 16:55 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 13:55 19:55 17:40 Karta
Boxholm Älvkullevägen 14:05 20:20 18:05 Karta
Sommen Busshpl, centrum 14:15 20:15 18:15 Karta
Tranås Järnvägsstationen 14:30 20:30 18:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 14:45 20:45 18:45 Karta
Marbäck Busshpl, kyrkan 14:55 20:55 18:55 Karta
Eksjö Järnvägsstationen 15:15 21:15 19:15 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 15:35 21:35 19:35 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 15:45 21:45 19:45 Karta
Korsberga ICA-affären 16:00 22:00 19:45 Karta
Lindshammar Smultronstället 16:10 22:10 20:10 Karta
Norrhult Bensinmacken 16:15 22:15 20:15 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 16:30 22:30 20:130 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl 8/14 16:50 22:50 20:50 Karta
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 17:05 23:05 21:05 Karta
*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.          

 

 

Växjö-Vetlanda-Eksjö-Tranås-Linköping-Stockholm

           
Gäller från och med 2017-04-04 till och med 2017-06-26
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Ons o fred Lörd Sönd  
Turnummer   TL132 TL132 TL133  
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 07:15 07:15 13:15 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl 8/14 07:30 07:30 13:30 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 07:50 07:50 13:50 Karta
Norrhult Bensinmacken 08:05 08:05 14:05 Karta
Lindshammar Smultronstället 08:10 08:10 14:10 Karta
Korsberga ICA-affären 08:20 08:20 14:20 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 08:40 08:40 14:40 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 08:50 08:50 14:50 Karta
Eksjö Järnvägsstationen 09:10 09:10 15:10 Karta
Marbäck Busshpl, kyrkan 09:30 09:30 15:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 09:35 09:35 15:35 Karta
Tranås Järnvägsstationen 09:55 09:55 15:55 Karta
Sommen Busshpl, centrum 10:05 10:05 16:05 Karta
Boxholm Älvkullevägen 10:15 10:15 16:15 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 11:00 11:00 17:00 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 11:30 11:30 17:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:05 12:05 18:05 Karta
Nyköping Busstationen 12:55 12:55 18:55 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 13:20 13:20 19:20 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 13:40 13:40 19:40 Karta
STOCKHOLM Cityterminalen 14:015 14:15 20:15 Karta

*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.

         

Tidtabell för nedladdning och utskrift. Klicka här. (.pdf)

 

Tidtabell för Påsk och Valborg, till Stockholm

Datum Veckodag Turnummer Avgångstid
11/04-17 Tisdag TL132 07:15
12/04-17 Onsdag TL132 07:15
13/04-17 Torsdag TL132 07:15
13/04-17 Torsdag TL133 13:15
14/04-17 Långfredag Fredag TL132 07:15
15/04-17 Påskafton Lördag TL132 07:15
16/04-17 Påskdagen Söndag TL133 13:15
17/04-17 Annandag Påsk Måndag TL132 07:15
17/04-17 Annandag Påsk Måndag TL133 13:15
18/04-17 Tisdag TL132 07:15
19/04-17 Onsdag TL132 07:15
20/04-17 Torsdag INGEN TRAFIK  
21/04-17 Fredag TL132 07:15
22/04-17 Lördag TL132 07:15
23/04-17 Söndag TL133 13:15
24/04-17 Måndag INGEN TRAFIK  
28/04-17 Fredag TL132 07:15
29/04-17 Lördag INGEN TRAFIK  
30/04-17 Söndag INGEN TRAFIK  
01/05-17 Måndag TL133 13:15
02/05-17 Tisdag INGEN TRAFIK  

 

Tidtabell för Påsk och Valborg, till Växjö

Datum Veckodag Turnummer Avgångstid
11/04-17 Tisdag INGEN TRAFIK  
12/04-17 Onsdag TL112 10:00
13/04-17 Torsdag TL112 10:00
13/04-17 Torsdag TL114 16:00
14/04-17 Långfredag Fredag TL112 10:00
14/04-17 Långfredag Freag TL114 16:00
15/04-17 Påskafton Lördag INGEN TRAFIK  
16/04-17 Påskdagen Söndag TL113 14:00
17/04-17 Annandag Påsk Måndag TL112 10:00
17/04-17 Annandag Påsk Måndag TL114 16:00
18/04-17 Tisdag TL112 10:00
19/04-17 Onsdag TL112 10:00
20/04-17 Torsdag TL112 10:00
21/04-17 Fredag TL114 16:00
22/04-17 Lördag INGEN TRAFIK  
23/04-17 Söndag TL113 14:00
24/04-17 Måndag TL112 10;00
28/04-17 Fredag TL114 16:00
29/04-17 Lördag INGEN TRAFIK  
30/04-17 Söndag INGEN TRAFIK  
01/05-17 Måndag INGEN TRAFIK  
02/05-17 Tisdag TL112 10:00

 

Tidtabell för Nationaldagen och Midsommar, till Stockholm

Datum Veckodag Turnummer Avgångstid
05/06-17 Måndag TL132 07:15
06/06-17 Nationaldagen Tisdag TL133 13:15
07/06-17 Onsdag TL132 07:15
21/06-17 Onsdag TL132 07:15
22/06-17 Torsdag TL132 07:15
23/06-17 Fredag INGEN TRAFIK  
24/06-17 Midsommardagen Lördag TL133 13:15
25/06-17 Söndag TL133 13:15
26/06-17 Måndag INGEN TRAFIK  

 

Tidtabell för Nationaldagen och Midsommar, till Växjö

Datum Veckodag Turnummer Avgångstid
05/06-17 Måndag TL112 10:00
06/06-17 Nationaldagen Tisdag TL113 14:00
06/07-17 Onsdag TL112 10:00
21/06-17 Onsdag TL114 16:00
22/06-17 Torsdag TL114 16:00
23/06-17 Fredag INGEN TRAFIK  
24/06-17 Midsommardagen Lördag INGEN TRAFIK  
25/06-17 Söndag TL113 14:00
26/06-17 Måndag TL112 10:00
Bergkvarabuss
Lingmerths Buss
Nilsbuss