11 Stockholm - Vetlanda - Växjö

 

Stockholm-Linköping-Tranås-Eksjö-Vetlanda-Växjö

           
Gäller från och med 2017-01-10 till och med 2018-06-18
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Mån o tors Fred Sönd  
Turnummer   TL112 TL114 TL113  
STOCKHOLM Cityterminalen 10:00 16:00 14:00 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 10:40 16:40 14:40 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 11:00 17:00 15:00 Karta
Nyköping Busstationen 11:30 17:30 15:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:15 18:15 16:15 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 12:55 18:55 16:55 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 13:55 19:55 17:40 Karta
Boxholm Älvkullevägen 14:05 20:20 18:05 Karta
Sommen Busshpl, centrum 14:15 20:15 18:15 Karta
Tranås Järnvägsstationen 14:30 20:30 18:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 14:45 20:45 18:45 Karta
Marbäck Busshpl, kyrkan 14:55 20:55 18:55 Karta
Eksjö Resecentrum hpl I 15:15 21:15 19:15 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 15:35 21:35 19:35 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 15:45 21:45 19:45 Karta
Korsberga ICA-affären 16:00 22:00 19:45 Karta
Lindshammar Smultronstället 16:10 22:10 20:10 Karta
Norrhult Bensinmacken 16:15 22:15 20:15 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 16:30 22:30 20:130 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl X 16:50 22:50 20:50 Karta
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 17:05 23:05 21:05 Karta
*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.          

 

 

Växjö-Vetlanda-Eksjö-Tranås-Linköping-Stockholm

           
Gäller från och med 2017-01-10 till och med 2018-06-18
OBS! Speciell tidtabell över storhelger. Se nedan!
           
OBS! Hållplatserna angörs endast då plats har förbokats. (När ingen förbokning skett angörs EJ hpl.) Ons o fred Lörd Sönd  
Turnummer   TL132 TL132 TL133  
Växjö Linnéuniversitetet PG Vejdes väg 07:15 07:15 13:15 Karta
VÄXJÖ Buss-stn hpl  X 07:30 07:30 13:30 Karta
Eke terminalen vsk Eke/Dädesjö 07:50 07:50 13:50 Karta
Norrhult Bensinmacken 08:05 08:05 14:05 Karta
Lindshammar Smultronstället 08:10 08:10 14:10 Karta
Korsberga ICA-affären 08:20 08:20 14:20 Karta
Vetlanda Resecentrum, hpl I 08:40 08:40 14:40 Karta
Ekenässjön Hpl Konsum väg 31/32 08:50 08:50 14:50 Karta
Eksjö Resecentrum hpl I 09:10 09:10 15:10 Karta
Marbäck Busshpl, kyrkan 09:30 09:30 15:30 Karta
Sunhult Busshpl, affären 09:35 09:35 15:35 Karta
Tranås Järnvägsstationen 09:55 09:55 15:55 Karta
Sommen Busshpl, centrum 10:05 10:05 16:05 Karta
Boxholm Älvkullevägen 10:15 10:15 16:15 Karta
Mjölby* Järnvägsstationen 11:00 11:00 17:00 Karta
Linköping Resecentrum Fjärrbussar 11:30 11:30 17:30 Karta
Norrköping Nya Busstation hpl C5 12:05 12:05 18:05 Karta
Nyköping Busstationen 12:55 12:55 18:55 Karta
Sillekrog E4/Rastplats 13:20 13:20 19:20 Karta
Södertälje Syd (jvgstn) 13:40 13:40 19:40 Karta
STOCKHOLM Cityterminalen 14:15 14:15 20:15 Karta

*Ankomst till hållplats är 30 minuter tidigare än utsatt klockslag. Sedan har chauffören rast till avgångstid.

         

Tidtabell för nedladdning och utskrift. Klicka här. (.pdf)

Svenska Buss påsk, Valborg och Nationaldagen  2018
Växjö - Stockholm   Stockholm - Växjö  
27-mar Tisdag TL132 27-mar Tisdag Ingen trafik
28-mar Onsdag TL132 28-mar Onsdag TL112
29-mar Torsdag TL132 29-mar Torsdag TL112
29-mar   TL133 29-mar   TL114
30-mar Långfredag TL132 30-mar Långfredag TL112
      30-mar   TL114
31-mar Påskafton TL132 31-mar Påskafton Ingen trafik
01-apr Påskdagen TL133 01-apr Påskdagen TL113
02-apr Annandag påsk TL133 02-apr Annandag påsk TL113
03-apr Tisdag TL132 03-apr Tisdag TL112
04-apr Onsdag TL132 04-apr Onsdag TL112
05-apr Torsdag Ingen trafik 05-apr Torsdag TL112
06-apr Fredag TL132 06-apr Fredag TL114
07-apr Lördag TL132 07-apr Lördag Ingen trafik
08-apr Söndag TL133 08-apr Söndag TL113
09-apr   Ingen trafik 09-apr Måndag TL112
           
           
27-apr Fredag TL132 27-apr Fredag TL114
28-apr Lördag TL132 28-apr Lördag Ingen trafik
29-apr Söndag TL133 29-apr Söndag TL113
30-apr Måndag TL132 30-apr Måndag TL112
01-maj Tisdag Ingen trafik 01-maj Tisdag TL113
           
05-jun Tisdag TL132 05-jun Tisdag Ingen trafik
06-jun Onsdag TL133 06-jun Onsdag TL113
07-jun Torsdag ingen trafik 07-jun Torsdag TL112