31 Stockholm - Karlskrona - Malmö

Tidtabellen för Svenska Buss linje 31

Sommartidtabellen gäller under sommarlovet - bussen går då alla vardagar + söndagar (förutom midsommarafton)

Vintertidtabellen gäller resten av året - bussen går då måndagar, torsdagar, fredagar + söndagar från Stockholm
Onsdagar, torsdagar, fredagar + söndagar från Malmö.
Ändringar för vissa helger visas under tidtabellen
 

Stockholm - Karlskrona - Malmö  

 

  Visa på karta
    vardag söndag
Stockholm Cityterm.   9.50 11.50 Karta
Södertälje Syd   10.25 12.25 Karta
Nyköping Busstn.  *   11.15 13.15 Karta
Norrköping nya busstationen, hpl C5   12.05 14.05 Karta
Söderköping Busstn. *   12.25 14.25 Karta
Ringarums Värdshus   12.40 14.40 Karta
Rast    I  I
Ringarums Värdshus   13.25 15.25 Karta
Helgenäs vsk E22 *   13.50 15.50 Karta
Björnsholm Busstn. *   13.55 15.55 Karta
Västervik Hpl Jenny, vändpl. *   14.20 16.20 Karta
Mörtfors E22 *   14.45 16.45 Karta
Misterhult vsk E22 nr 2 *   14.50 16.50 Karta
Fårbo väg E22 *   14.55 16.55 Karta
Oskarshamn Resecentrum vid Järnvägsstationen, hpl H   15.10 17.10 Karta
Mönsterås Bilisten hpl E22 *   15.35 17.35 Karta
Kalmar Rasta   16.05 18.05 Karta
Rast     I  I
Kalmar Rasta   16.20 18.20 Karta
Bergkvara Busstn. *   16.50 18.50 Karta
Brömsebro hpl Länsgr. *   17.00 19.00 Karta
Fågelmara Felix, Procordia  *   17.05 19.05 Karta
Jämjö Jämjöhallen *   17.10 19.10 Karta
Karlskrona Kungspl. hpl G   17.30 19.30 Karta
Listerby hpl E22 *   17.45 19.45 Karta
Ronneby Resec. hpl E   17.55 19.55 Karta
Rast     I  I
Ronneby Resec. hpl E   18.25 20.25 Karta
Karlshamn Resec. hpl E *   18.55 20.55 Karta
Sölvesborg Blekingeporten (JET) *   19.20 21.20 Karta
Bromölla Hpl Industrigatan g:a e22  *   19.30 21.30
Kristianstad Circle K/ Karlssons Taverna *   19.45 21.45 Karta
Tollarp Sporthall hpl E22 *   20.10 22.10 Karta
Lund Centralstation, Hållplatsläge H *   20.45 22.45 Karta
Malmö Öresundsterminalen, huvudentrén   21.00 23.00 Karta

 

Malmö - Karlskrona - Stockholm        Visa på karta
    vardag söndag
Malmö Öresundsterminalen, huvudentrén   6.55 8.55 Karta
Lund Centralstation, Hållplatsläge H   7.15 9.15 Karta
Tollarp Sporthall hpl E22 *   7.50 9.50 Karta
Kristianstad Circle K/ Karlssons Taverna *   8.15 10.15 Karta
Bromölla Hpl Industrigatan g;a E22  *   8.30 10.30
Sölvesborg Blekingeporten (JET) *   8.40 10.40 Karta
Karlshamn Resec. hpl E    9.05 11.05 Karta
Ronneby Resec. hpl E    9.35 11.35 Karta
Listerby hpl E22 *   9.45 11.45 Karta
Karlskrona Kungspl. hpl G   10.00 12.00 Karta
Rast    I   I
Karlskrona Kungspl. hpl G   10.30 12.30 Karta
Jämjö Jämjöhallen *   10.50 12.50 Karta
Fågelmara (Felix, Procoedia  *   10.55 12.55 Karta
Brömsebro hpl Länsgr. *   11.00 13.00 Karta
Bergkvara Busstn. *   11.10 13.10 Karta
Kalmar Rasta   11.40 13.40 Karta
Mönsterås Bilisten hpl E22 *   12.10 14.10 Karta
Oskarshamn Resecentrum vid Järnvägsstationen, hpl A   12.30 14.30 Karta
Fårbo väg E22 *   12.50 14.50 Karta
Misterhult vsk E22 nr 2 *   12.55 14.55 Karta
Mörtfors E22 *   13.00 15.00 Karta
Västervik Hpl Jenny, vändpl. *   13.25 15.25 Karta
Björnsholm Busstn. *   13.45 15.45 Karta
Helgenäs vsk E22 *   13.50 15.50 Karta
Ringarums Värdshus   14.20 16.20 Karta
Rast     I   I
Ringarums Värdshus   15.05 17.05 Karta
Söderköping Busstn. *   15.20 17.20 Karta
Norrköping nya busstationen, hpl C5   15.40 17.40 Karta
Nyköping Busstn. *   16.30 18.30 Karta
Södertälje Syd *   17.20 19.20 Karta
Stockholm Cityterm.   17.55 19.55 Karta
       

* Hållplatsen angörs endast om bokning sker senast en timme innan avgång.

 

Helgtrafik

  Datum Tur.nr Tur.nr
Jul & Nyårshelg 20-dec TK310 TK390
  21-dec TK310 TK390
  22-dec TK315 TK395
  23dec TK315 TK395
Julafton 24-dec ingen trafik  
Juldagen 25-dec Ingen trafik
  26-dec TK315               TK395
  27-dec TK310               TK390   
  28-dec TK310 TK390
  29-dec TK315 TK395
  30-dec TK315 TK395
Nyårsafton 31-dec Ingen trafik  
Nyårsdagen 01-jan Ingen trafik
  02-jan TK310               TK390
  03-jan TK310               TK390
  04-jan TK310 TK390
       
       
       
       
Skärtorsdag 18-april TK310 TK390
Långfredag 19-april TK315 TK395
Påskafton 20-april ingen trafik
Påskdagen 21-april TK315 TK395
Annandag påsk 22-april TK315 TK395
  23-april TK310  
       
       
Kristi Himmelsfärdsdag 30-maj TK315 TK395