31 Stockholm - Karlskrona - Malmö

Tidtabellen för Svenska Buss linje 31

Sommartidtabellen gäller 19 juni till 20 augusti - bussen går då alla vardagar + söndagar (förutom midsommarafton)

Vintertidtabellen gäller resten av året - bussen går då måndagar, torsdagar, fredagar + söndagar från Stockholm
Onsdagar, torsdagar, fredagar + söndagar från Malmö.
Ändringar för vissa helger visas under tidtabellen
 

Stockholm - Karlskrona - Malmö  

 

  Visa på karta
    vardag söndag
Stockholm Cityterm.   9.50 11.50 Karta
Södertälje Syd   10.25 12.25 Karta
Nyköping Busstn.   * 11.15 13.15 Karta
Norrköping nya busstationen, hpl C5   12.05 14.05 Karta
Söderköping Busstn.  * 12.25 14.25 Karta
Ringarums Värdshus   12.40 14.40 Karta
Rast    I  I
Ringarums Värdshus   13.25 15.25 Karta
Helgenäs vsk E22  * 13.50 15.50 Karta
Björnsholm Busstn.  * 13.55 15.55 Karta
Västervik Hpl Jenny, vändpl.  * 14.20 16.20 Karta
Mörtfors E22  * 14.45 16.45 Karta
Misterhult vsk E22 nr 2  * 14.50 16.50 Karta
Fårbo väg E22  * 14.55 16.55 Karta
Oskarshamn Resecentrum vid Järnvägsstationen, hpl H   15.10 17.10 Karta
Mönsterås Bilisten hpl E22  * 15.35 17.35 Karta
Kalmar Rasta   16.05 18.05 Karta
Rast     I  I
Kalmar Rasta   16.20 18.20 Karta
Bergkvara Busstn.  * 16.50 18.50 Karta
Brömsebro hpl Länsgr.  * 17.00 19.00 Karta
Fågelmara Felix, Procordia   * 17.05 19.05 Karta
Jämjö Jämjöhallen  * 17.10 19.10 Karta
Karlskrona Kungspl. hpl G   17.30 19.30 Karta
Listerby hpl E22  * 17.45 19.45 Karta
Ronneby Resec. hpl E   17.55 19.55 Karta
Rast     I  I
Ronneby Resec. hpl E   18.25 20.25 Karta
Karlshamn Resec. hpl E  * 18.55 20.55 Karta
Sölvesborg Blekingeporten (JET) * 19.20 21.20 Karta
Bromölla Hpl Industrigatan g:a e22   * 19.30 21.30
Kristianstad Staoil / Karlssons Taverna * 19.45 21.45 Karta
Tollarp Sporthall hpl E22  * 20.10 22.10 Karta
Lund Centralstation, Hållplatsläge H * 20.45 22.45 Karta
Malmö Öresundsterminalen   21.00 23.00 Karta

 

Malmö - Karlskrona - Stockholm        Visa på karta
    vardag söndag
Malmö Öresundsterminalen   6.55 8.55 Karta
Lund Centralstation, Hållplatsläge H   7.15 9.15 Karta
Tollarp Sporthall hpl E22  * 7.50 9.50 Karta
Kristianstad Statoil / Karlssons Taverna * 8.15 10.15 Karta
Bromölla Hpl Industrigatan g;a E22   * 8.30 10.30
Sölvesborg Blekingeporten (JET)  * 8.40 10.40 Karta
Karlshamn Resec. hpl E    9.05 11.05 Karta
Ronneby Resec. hpl E    9.35 11.35 Karta
Listerby hpl E22  * 9.45 11.45 Karta
Karlskrona Kungspl. hpl G   10.00 12.00 Karta
Rast    I   I
Karlskrona Kungspl. hpl G   10.30 12.30 Karta
Jämjö Jämjöhallen  * 10.50 12.50 Karta
Fågelmara (Felix, Procoedia   * 10.55 12.55 Karta
Brömsebro hpl Länsgr.  * 11.00 13.00 Karta
Bergkvara Busstn.  * 11.10 13.10 Karta
Kalmar Rasta   11.40 13.40 Karta
Mönsterås Bilisten hpl E22  * 12.10 14.10 Karta
Oskarshamn Resecentrum vid Järnvägsstationen, hpl A   12.30 14.30 Karta
Fårbo väg E22  * 12.50 14.50 Karta
Misterhult vsk E22 nr 2  * 12.55 14.55 Karta
Mörtfors E22  * 13.00 15.00 Karta
Västervik Hpl Jenny, vändpl.  * 13.25 15.25 Karta
Björnsholm Busstn.  * 13.45 15.45 Karta
Helgenäs vsk E22  * 13.50 15.50 Karta
Ringarums Värdshus   14.20 16.20 Karta
Rast     I   I
Ringarums Värdshus   15.05 17.05 Karta
Söderköping Busstn.  * 15.20 17.20 Karta
Norrköping nya busstationen, hpl C5   15.40 17.40 Karta
Nyköping Busstn.  * 16.30 18.30 Karta
Södertälje Syd  * 17.20 19.20 Karta
Stockholm Cityterm.   17.55 19.55 Karta
       

* Hållplatsen angörs endast om bokning sker senast en timme innan avgång.

 

Helgtrafik

  Datum Tur.nr Tur.nr
Jul & Nyårshelg 18-dec TK310 TK390
  19-dec TK310 TK390
  20-dec TK310 TK390
  21-dec TK310 TK390
  22-dec TK310 TK390
  23-dec Ingen trafik
Julafton 24-dec Ingen trafik
Julfagen 25-dec Ingen trafik
  26-dec TK315 TK395
  27-dec TK310 TK390
  28-dec TK310 TK390
  29-dec TK310 TK390
  30-dec Ingen trafik
Nyårsafton 31-dec Ingen trafik
Nyårsdagen 01-jan Ingen trafik
  02-jan TK310 TK390
  03-jan TK310 TK390
  04-jan TK310 TK390
  05-jan TK310 TK390
       
Påskhelgen 29-mars TK310 TK390
  30-mars TK315 TK395
  31-mar ingen trafik
  01-april TK315 TK395
  02-april TK315 TK395
  03-april TK310  
       
       
Kristi Himmelsfärdsdag 10-maj TK315 TK395